Wdrożenie innowacji ma na celu zachęcenie dzieci do udziału w akcjach charytatywnych i wyczulenie na potrzeby innych. To również nauka życzliwości, otwartości i bezinteresowności.

Działania oparte będą na czynnym udziale dzieci oraz ich zaangażowaniu w pomoc charytatywną na rzecz ludzi i zwierząt wymagających wsparcia i pomocy.

Program innowacji realizowany będzie przez cały rok szkolny 2023-2024. W październiku przedszkolaki poznają istotę wolontariatu oraz przygotują się do Pasowania na Małego Wolontariusza. Dzieci dowiedzą się czym jest wolontariat i wspólnie z nauczycielem stworzą kodeks Małego Wolontariusza. Odbędzie się Pasowanie na Małego Wolontariusza, które połączone będzie z wręczeniem Paszportu  Małego Wolontariusza.

Koordynator:

Dorota Byczkowska

Kartki świąteczne przygotowane dla seniorów z Rezydencji „Antonina”


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content