Uczestnik  MOBILNOŚCI: Anna Chojecka 

Placówka wysyłająca: Przedszkole nr 4 w Piasecznie

 UCZELNIA PRZYJMUJĄCA: F+U Academy of Languages Heidelberg
Hauptstrasse 1, Heidelberg, Baden-Württember 69117, Germany

TERMIN: 15.04-19.04 rok akademicki 2023/2024 

W dniach 15.04-19.04 2024 roku uczestniczyłam w programie Erasmus +  w Niemczech ( Heiderberg)  w  akademii    F+U Academy of Languages Heidelberg

W Ramach wyjazdu uczestniczyłam w kursie języka angielskiego w  wymiarze 35godzin lekcyjnych na poziomie B1/B2 .

W trakcie kursu  doskonaliłam umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Po południu po odbytym kursie zwiedzałam  miasto oraz osłuchiwałam się z językiem niemieckim   ( prywatnie uczę się języka niemieckiego ).

W trakcie kursu poznałam wiele osoby  (głównie osoby z Japonii).  W ramach jednej grupy na Erasmusie miałam możliwość wymiany doświadczeń zawodowych z inną osobą pracującą z dziećmi z drugiego krańca świata.  W przerwach między kursem wymienialiśmy swoje spostrzeżenia dotyczące pracy z dziećmi.   W  ramach kursu miałam możliwość  szlifowania mojej wypowiedzi  po angielsku w  ramach indywidualnych lekcji z lektorem .

F + U Academy of Languages ​​znajduje się w centrum historycznego centrum Heidelbergu, starożytnego miasta uniwersyteckiego. Budynek szkoły oferuje fantastyczne widoki na Stare Miasto, zamek i dolinę rzeki Neckar. 

Zwiedzając  Heidelberg  nie można pominąć najwaleczniejszych punktów miasta jak np. stary most  z Małpą , drogę filozofów ,uniwersytet,  ruiny zamku jak również stare miasto oraz budynki sakralne.  

Ostatniego dnia kursu udałam się do sąsiedniego miasta  Mannheim,  gdzie również mogłam zobaczyć  ciekawe miejsca: Mannheim Baroque Palace, Paradeplatz,  Wasserturm Mannheim.

Podsumowując,  wyjazd  pozwolił mi nabrać pewności  w mówieniu  po angielsku, jak również dał mi możliwość poznać innych ludzi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content