Drodzy Rodzice!

Od jesieni koreański serial „SQUID Game” bije rekordy popularności na platformie NETFLIX. Mimo, że z założenia przeznaczony jest dla widzów 16+, cieszy się on zainteresowaniem wśród dzieci wczesnoszkolnych, które go nie tylko oglądają czy o nim dyskutują, ale również organizują pokazywane w nim gry, które polegają na udawaniu lub stosowaniu realnej przemocy wobec przegranego.

Jeśli nawet dziecko nie ogląda tego serialu, bywa, że jest narażone na słuchanie o nim w szczegółach, co może wyzwalać w nim lęk i ogromny niepokój. Film jest intensywnie promowany i  nawiązuje do gier dziecięcych, jak „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy” , co może uśpić Waszą czujność.

Apelujemy o uważność i rozwagę! Może Wam się wydawać Drodzy Rodzice, ze to nie dotyczy Waszych dzieci, bo jeszcze nie chodzą do szkoły, jednak warto zachować ostrożność – przedszkolaki mogą oglądać ten serial i o nim rozmawiać ze starszym rodzeństwem lub kolegami/koleżankami czy przypadkowo natknąć się na niego samemu, jeśli oglądają bajki bez nadzoru.

Po pierwsze, dowiedzcie się więcej o zagrożeniu: https://fdds.pl/o-fundacji/co-nowego-w-fundacji/squid-game-serial-nie-dla-dzieci.html

Po drugie, włączcie większą czujność i przysłuchajcie się, o czym mówi Wasze dziecko, jaką melodię nuci, o czym opowiada, jakich stwierdzeń używa.

Po trzecie, jeśli okaże się, że ma styczność z filmem, nie panikujcie, spokojnie wysłuchajcie swojego dziecka bez pretensji i żalu, pozwólcie wyrazić emocje, a na koniec wytłumaczcie mu, co złego jest w tym serialu i ustalcie wspólnie, że nie będziecie go oglądać.

Po czwarte, zapraszamy do zgłaszania niepokojących sygnałów do nas, byśmy również mogli odpowiednio zareagować i wesprzeć Was w Waszych działaniach!

psycholog Magdalena Górniakowska


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content