W październiku 2023 nauczycielki z Przedszkola nr 4 wzięły udział w szkoleniu na temat społeczności eTwinning.

eTwinning to społeczność nauczycieli z krajów europejskich, która umożliwia ich współpracę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych. Każdy nauczyciel, który chce współtworzyć projekt krajowy lub międzynarodowy ze swoimi uczniami ma do dyspozycji przestrzeń na serwerze Twinspace. Jest to bezpieczna strona, gdzie uczniowie mogą rozmawiać z kolegami z innej szkoły, dzielić się swoimi pracami, publikować filmy video i prezentacje. Udział w projekcie nie tylko zwiększa ich umiejętności językowe i społeczne, ale też może stać się początkiem międzykulturowych przyjaźni poza szkołą.

eTwinning umożliwia nauczycielom rozwój zawodowy poprzez liczne szkolenia internetowe oraz seminaria i konferencje krajowe i zagraniczne.

Podczas szkolenia omówione zostały podstawowe działania w społeczności eTwinning, korzyści rejestracji w programie oraz prowadzenia projektów, strony www – eTwinning live oraz Twinspace.

Od 2017 nasze Przedszkole bierze udział w projektach eTwinning, a tradycją stało się już wymienianie między uczestnikami kart świątecznych. Kolejni nauczyciele dołączyli do społeczności, dzięki czemu czekają nas nowe, ekscytujące działania.\


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content