Drodzy Rodzice,

Niedawno ostrzegaliśmy Was przed negatywnym wpływem Squid Game, a już pojawiło się kolejne zagrożenie- Huggy Wuaggy, pierwotnie postać z Poppy Playtime, gry typu survival horror, jednak obecnie również bohater darmowych gier w platformie Roblox czy filmikach na TikToku i na YouTubie, do których mają dostęp dzieci.

Zobacz, jak wygląda Huggy Waggy: https://allegro.pl/oferta/40cm-huggy-wuggy-pluszowa-zabawka-2-szt-11641537301?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dck_toy_pla_ss&ev_adgr=zabawki&ev_campaign_id=14579299570&gclid=Cj0KCQjwvqeUBhCBARIsAOdt45YCBItnUR_dTWY08a1edgKEATZhL7iPQiC53fmTj1jFykDtmxuC5RsaAryHEALw_wcB

W tej grze potwór Huggy Wuggy ściga innych, a jego przytulenie oznacza śmierć, co obrazuje piosenka z YouTuba Huggy Wuggy Song – „Free Hugs”, czyli „darmowe przytulasy”.

Tekst z tej melodii: „Darmowe uściski, darmowe uściski, mam długie ręce i mocno cię ścisnę. Przytulę cię tak, że razem wydamy nasz ostatni dech.”

Huggy Wuggy jest kolejnym przykładem na to, jak bardzo Drodzy Rodzice musicie być STALE czujni na to, co robi w sieci Wasze dziecko. Marketingowcy tworzą na bazie tak niebezpiecznych gier maskotki i inne gadżety, które z pozoru wydają się być nieszkodliwe, a nawet miłe. Łatwo nam przegapić swego rodzaju podprogowy komunikat i jakże perfidny, a zarazem szkodliwy zabieg, jakim w tym wypadku jest skojarzenie czegoś przyjemnego tj. przytulania z czymś okrutnym-zabijaniem.

I tym trudniej Wam reagować i w ogóle zauważyć zagrożenie! Dlatego przede wszystkim rozmawiajcie ze swoim dzieckiem, dowiadujcie się co jest teraz na topie wśród jego rówieśników i jeśli poczujecie choć minimalny niepokój/dziwne odczucie na widok jakieś postaci z Internetu, o której usłyszycie, nie ignorujcie tego wrażenia, dowiedzcie się więcej i reagujcie.

Można powiedzieć nie dajcie się zwieść pozorom, nie ulegajcie modzie i dla dobra Waszych dzieci idźcie w tym wypadku pod prąd!

Przy tej okazji ponownie zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dotyczącym bezpiecznego poruszania się przez dzieci po wirtualnym świecie: broszuradzieci_w_wirtualnej_sieci

Magdalena Górniakowska psycholog


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content