Nasze Przedszkole bierze udział w nowej XIV edycji (realizowanej w roku szkolnym 2021/2022) programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to nasz kolejny raz. Jest to największy ogólnopolski  program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku do przyrody i ekologicznych zachowań, ale także kształcenia dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Realizacja programu obejmuje poniższe bloki tematyczne:

1. DBAM O ROŚLINY I ZWIERZĘTA – NAWET TE NAJMNIEJSZE
  2. DBAM O AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ
  3. DBAM O SIEBIE I JEM WARZYWA I OWOCE
  4. DBAM O ZASOBY NATURALNE (POWIETRZE, WODĘ I ENERGIĘ)
  5. DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI I TWORZĘ Z NICH COŚ NOWEGO
  6. DBAM O NATURĘ
  7. DBAM O ŚRODOWISKO I OSZCZĘDZAM PIENIĄDZE

Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak, by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.