Logopedia jest fajna!!

A oto pomysły naszej logopedki, cioci Kasi:

„Jeden, dwa, trzy Ładnie mówię Ja i Ty !” Program własny profilaktyki logopedycznej dla dzieci przedszkolnych wspomagający rozwój mowy, rozwijający analizę, syntezę słuchową i wzrokową oraz orientację przestrzenną.  Głównym jego celem jest stymulacja rozwoju mowy dzieci oraz zaangażowanie rodziców w ten proces.

„Logopedyczne pocztówki” to ogólnopolski projekt polegający na wymianie pocztówek z zapisanymi ulubionymi wierszykami logopedycznymi.

„Wspólna bajka” to innowacyjny projekt polegający na „pisaniu” i „rysowaniu ilustracji” od października do maja przez przedszkolaki razem z rodzicami w swojej grupie jako części wspólnej bajki. W związku z tym w naszym przedszkolu powstanie książka składająca się z 5 rozdziałów, której bohaterem będzie Myszka Szarusia.

„Metoda Dobrego Startu” M. Bogdanowicz, której założeniem jest jednoczesne rozwijanie funkcji językowych, funkcji spostrzeżeniowych i motorycznych oraz współdziałania między tymi funkcjami. Istotną rolę w Metodzie Dobrego Startu pełnią trzy elementy: wzrokowy (znak graficzny), słuchowy (piosenka) i motoryczny (odtwarzanie znaków graficznych zgodnie z rytmem piosenki).

Katarzyna Adamska