Temat stresu dotyczy każdego człowieka, nie istnieją ludzie, którzy go nie doświadczają.  Czasem bywa mobilizujący, lecz gdy stan napięcia utrzymuje się długo, działa  niekorzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Konieczność sprostania codziennym obowiązkom, aktywności, związane z życiem zawodowym, odpowiedzialność za bliskich i dom – to tylko niektóre czynniki stresogenne. Dorośli szukają wszelkich sposobów aby złagodzić jego wpływ na codzienne funkcjonowanie. Niestety dzieci nie do końca potrafią sobie z nim poradzić. Przeżywane przez nie emocje takie jak: strach, złość czy gniew, doprowadzają do dolegliwości somatycznych. Stwarza to potrzebę, aby dzieci jak w najmłodszym wieku nauczyły się odprężać, zbierać nowe siły i regulować swój rytm. Pomocna jest w tym relaksacja. Poprzez stosowanie relaksacji wspomagamy dzieci, aby odnalazły właściwą równowagę między aktywnością, a odprężeniem. Wyciszenie się dzieci, spokój to nieodzowne elementy dla ich prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego.

Celem projektu jest:

• radzenie sobie ze stresem
  • świadome wyciszenie i uspokojenie
  • poprawa samopoczucia i obrazu siebie
  • poprawa koncentracji
  • nauka umiejętności odpoczynku
  • wyeliminowanie negatywnych emocji wobec siebie nawzajem

Okres realizacji projektu: luty-maj 2023

Zaplanowane w ramach projektu aktywności opierać się będą na elementach:

• Muzykoterapii
  • Bajkoterapii
  • Sensoplastyki

Ponadto wykorzystywane będą różne techniki relaksacji np. ćwiczenia oddechowe, masażyki, zabawy z SIgumą przy muzyce.

Koordynator: