„Grasz w zielone? Gram! Edukacja ekologiczna w przedszkolu”

2 grudnia 2021 roku kadra pedagogiczna naszej placówki wzięła udział w szkoleniu z zakresu edukacji ekologicznej – „Grasz w zielone? Gram! Edukacja ekologiczna w przedszkolu”.

Program szkolenia:

1. Jakie jest znaczenie przyrody dla dziecka? syndrom deficytu natury

2. Co składa się na edukację ekologiczną w przedszkolu? panorama zagadnień

3. Kształtowanie postaw proekologicznych – np. jak mądrze dokarmiać ptaki? jak oszczędzać wodę ? skąd się bierze żywność?

4. „Koszyk z narzędziami” – liczne pomysły na realizację edukacji ekologicznej w przedszkolu (pomysły na prace plastyczne z recyklingu, ochronę przyrody, quizy edukacyjne, tropy zwierząt, moc ziół, cykl życia zwierząt, cykl rozwoju roślin według Marii Montessori, książki dla dzieci o ekologii, netografia, aplikacje edukacyjne typu BirdNET i PlantNet, ciekawostki przyrodnicze, jak poznawać przyrodę wraz z dziećmi ? (obserwacje przyrodnicze, prowadzenie dziennika badacza), ekoprezenty.

Zdobytą wiedzę wykorzystamy w praktyce!!