,,Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają

Że chcą kochać i kochają!”

Cele:

• kultywowanie tradycji walentynkowej
  • wzmacnianie integracji wśród dzieci podczas wspólnych rozmów i  zabaw
  • wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju
  • zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom ( kolegom, koleżankom, rodzicom i bliskim)

14 lutego  w związku z obchodzonym Dniem Zakochanych w grupie IV odbyły się zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Świętowanie poprzedziły kilkudniowe przygotowania do których przedszkolaki  zaprosiły  kolegów, koleżanki oraz wychowawców z grupy III. Dzieci wspólnie  przygotowały przepiękny plakat o tematyce przyjaźni wykorzystując różnorodne  techniki ekspresji. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach z akcentem czerwieni bądź różu. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, integracyjnych, a we wszystkich zajęciach dominowały serduszka i kolor czerwony. Dzieci dobrane w pary brały udział w kilku konkurencjach m.in. w tańcu z balonem na gazecie, wyścigu z jajkiem, zabawie logopedycznej z serduszkami. Ciekawą atrakcją była walentynkowa fotobudka w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z  kolegą lub koleżanką wykorzystując śmieszne walentynkowe rekwizyty. Tego dnia każdy przedszkolak wykonał kartkę okolicznościową dla najbliższych osób. Świętowanie zakończył słodki i miły poczęstunek i wspólne rozmowy przy herbatce w ulubionej filiżance.

Serdeczne podziękowania dla wychowawców i nauczyciela wspomagającego z gr III oraz dzieci z gr III za pomoc w przygotowaniach do projektu.

Koordynatorzy projektu:

Magdalena Rybarczyk