Jednym z projektów, które w bieżacym roku szkolnym będziemy realizować, jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „SensoSmyki”.

Celem projektu jest dostarczenie dzieciom żłobkowym i przedszkolnym oraz ich wychowawcom
i rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy.

Projekt prowadzony jest na obszarze całej Polski od września 2022 do sierpnia 2023.

Zasady Projektu
1. Uczestnik projektu realizuje co miesiąc (wybrane przez siebie spośród zaproponowanych) tematy przewodnie.

2. Tematy przewodnie będą opracowane przez organizatorki i udostępniane. Każda propozycja działań
i zabaw będzie konsultowana ze specjalistami.
3. Forma realizacji tematu jest dowolna. Mogą być to zajęcia dydaktyczne w oparciu o temat przewodni, zabawa, zajęcia otwarte, warsztaty itp.

4. Uczestnik zobowiązuje się do relacjonowania swoich działań w formie komentarza pod postami, które będą ukazywać się na grupach projektowych.
5. Relacje umieszcza się do 10 dnia następnego miesiąca.
6. Organizatorki co miesiąc wybiorą po jednej relacji z każdej grupy i nagrodzą ją.
7. Przewidywana jest nagroda specjalna na zakończenie projektu.

Inicjatorzy projektu:

Aneta Nowak