Dzień Mamy i Taty

W dniach 23-26 maja 2023 roku odbyły sie uroczyste przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Nie obyło się bez łez wzruszenia, a nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły w roli aktorów!! I II III IV V

Spotkanie z Zofią Stanecką

23 maja 2023 przedszkolaki z grupy III zostały zaproszone przez Bibliotekę publiczną na spotkanie z autorką książęk dla dzieci, Zofią Stanecką, której twórczość zna każde dziecko. Pani Zosia napisała bowiem cykl książek o Basi!! Dzieci mogły posłuchać ciekawych informacji dotyczących zawodu pisarza, jak również samemu zabawić się w autorów książek Czytaj dalej…

Projekt edukacyjny „W magicznej bibliotece” 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 kontynujemy współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną i jej oddziałami oraz Multicentrum. „W magicznej bibliotece” jest projektem edukacyjnym polegającym na propagowaniu czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt ten ma na celu przybliżenie dzieciom miejsca, jakim jest biblioteka. W trakcie trwania cyklu spotkań w bibliotece z jej Czytaj dalej…

Wycieczka do Labosfery

W dniach 15 i 16 maja 2023 roku wszystkie grupy z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Labosfery. Wykonywaliśmy eksperymenty chemiczne przy użyciu substancji powszechnie dostępnych w każdym domu, np. płynu do naczyń, sody oczyszczonej, oleju, witaminy C i innych. W ten sposób powstały wybuchy, lampy wulkaniczne, tęcze i inne. Czytaj dalej…

Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W ramach obchodów 4 kwietnia (wtorek) dzieci wzieły udział w aktywnościach, które miały na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem oraz  budowanie w dzieciach otwartości na różnice między ludźmi.  W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane Czytaj dalej…

Ogólnopolska akcja „Góra grosza”

Dnia 8.12.2022r nasze przedszkole po raz kolejny dołączyło do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. To już XXIII Edycja. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym i potrzebujących rodzin. W akcję zaangazowane były Czytaj dalej…

„Smartfon w ręku przedszkolaka” – spotkanie dla rodziców

24 marca 2023 roku o godz. 18.30 odbędzie się bezpłatne spotkanie dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym “Smartfon w ręku przedszkolaka?”. Miejsce: CEM Piaseczno, przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie (wejście od strony biblioteki). Spotkanie poprowadzi Pani Anna Czuba – psychoterapeutka, trener umiejętności wychowawczych, realizator szkoły dla rodziców Czytaj dalej…

Rekrutacja do przedszkoli 2023/2024

Szanowni Państwo, poniżej znajduje się zarządzenie w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, klas pierwszych szkół podstawowych oraz oddziałów sportowych i dwujęzycznych prowadzonych przez Gminę Piaseczno na rok szkolny 2023/2024.

Skip to content